-
Oddawanie głosów na uchwały w ramach porządku obrad walnego zgromadzenia, jest możliwe w przypadku walnego zgromadzenia, do którego zostały zarejestrowane uprawnienia. Do tego celu służy dedykowany formularz do głosowania. Uprawniony ma możliwość wprowadzania głosów przed otwarciem walnego zgromadzenia. Głosy oddane zdalnie z wykorzystaniem aplikacji przed formalnym otwarciem głosowania na walnym zgromadzeniu zostaną uwzględnione w wynikach głosowania z chwilą zakończenia głosowania nad daną uchwałą. Do tego momentu głosy mogą być zmieniane i są widoczne wyłącznie dla osoby, która je oddała.
W ramach posiadanej liczby głosów można oddawać głosy za, przeciw lub wstrzymać się od głosu. Możliwe jest również głosowanie w modelu split votingu, tj. poprzez oddawanie głosów różnego typu części lub ze wszystkich posiadanych głosów.
W ramach formularza dostępne są także następujące informacje:
- Dodatkowe informacje – link do strony internetowej, wskazanej przez emitenta, zawierającej dodatkowe materiały powiązane z projektem uchwały. W przypadku gdy projekt uchwały nie zawiera informacji dodatkowych lub emitent nie wskazał takowych, opcja jest nieaktywna.
- Translation – pomocnicze tłumaczenie treści projektu uchwały, jeśli zostało wprowadzone przez emitenta. Jeśli emitent nie wprowadził tłumaczenia, opcja jest nieaktywna.
- Poprzednia treść – poprzednia treść projektu uchwały, jeśli emitent wprowadził zmiany w treści uchwały. W ramach tej opcji prezentowana jest tylko jedna wcześniejsza wersja projektu. Jeśli projekt nie był modyfikowany, opcja jest nieaktywna.
W dolnej części formularza dostępne są sekcje pozwalające na rejestrację głosów na wybrany projekt uchwały. W zależności od posiadanych uprawnień własnych i/lub pełnomocnictw, prezentowana może być różna liczba sekcji.
Jeśli uprawniony posiada wiele uprawnień własnych, pochodzących z różnych zaświadczeń, są one prezentowane łącznie, w ramach sekcji „Uprawnienia własne”. Uprawnienia wynikające z otrzymanych pełnomocnictw prezentowane są natomiast w odrębnych sekcjach.
Opcja głosowania dostępna jest jedynie dla użytkowników, którzy uprzednio zarejestrowali uprawnienia do uczestnictwa w WZ, oraz jednocześnie nie zostali wykluczeni przez emitenta z głosowania nad wybraną uchwałą.
-
Zalogować się do aplikacji KDPW eVoting.
Wyszukać właściwe WZ, do którego uprzednio zostały zarejestrowane uprawnienia. W ramach wybranego WZ wybrać opcję „Obsługa”.
Z widoku porządku obrad walnego zgromadzenia wybrać właściwy projekt uchwały.
Wybrać opcję „Pokaż całą treść i głosuj".
Oddać głosy na wybrany projekt uchwały, poprzez wprowadzenie odpowiedniej ich liczby w odpowiednich polach formularza. Automatyczne wprowadzanie wszystkich dostępnych głosów możliwe jest poprzez podwójne kliknięcie w kwadracik przy danym typie głosu.
Jeśli uprawniony jest pełnomocnikiem, głosy muszą być wprowadzone w oddzielnych sekcjach, odpowiadających właściwym pełnomocnictwom.
Potwierdzić sposób realizacji głosów z wykorzystaniem przycisku „Zatwierdź”.
-
Zalogować się do aplikacji KDPW eVoting.
Wyszukać właściwe WZ, do którego uprzednio zostały zarejestrowane uprawnienia. W ramach wybranego WZ wybrać opcję „Obsługa”.
Z widoku porządku obrad walnego zgromadzenia wybrać właściwy projekt uchwały.
Wybrać opcję „Pokaż całą treść i głosuj".
We właściwych miejscach formularza z głosami, które mają być zmodyfikowane lub wycofane wprowadzić odpowiednie zmiany. Wycofana liczba głosów pojawi się w ramach liczby dostępnych głosów.
Potwierdzić nowy sposób realizacji głosów z wykorzystaniem przycisku „Zatwierdź”.